Дозування:
Ацетилцистеїн-Астрафарм порошок д/ор. р-ну по 100 мг у саше №10
Офіційна інструкція
Склад:
діюча речовина: acetylcysteine;1 саше містить ацетилцистеїну у перерахуванні на 100 % речовину 100 мг;допоміжні речовини: кислота аскорбінова, сахарин, сахароза, ароматизатор Апельсин.
Основні фізико-хімічні властивості:
Фармакотерапевтична група:
Засоби що застосовують при кашлі та застудних захворюваннях.
Фармакологічні властивості:
Показання до застосування:
Лікування гострих та хронічних захворювань бронхолегеневої системи, що потребують зменшення в’язкості мокротиння, покращання його відходження та відхаркування.
Протипоказання:
Підвищена чутливість до ацетилцистеїну або до інших компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча.
Належні заходи безпеки при застосуванні:
Особливості застосування:
Застосування в період вагітності або годування груддю:
У період вагітності або годування груддю застосування ацетилцистеїну можливе тільки у випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Не впливає.
Діти:
Застосовують дітям віком від 2 років.
Спосіб застосування та дози:
Дорослим і дітям віком від 14 років призначають по 400-600 мг ацетилцистеїну на добу, розподілені на 1-3 прийоми.Дітям від 6 до 14 років призначають по 400-600 мг на добу, розподілені на 2-3 прийоми.Дітям від 2 до 6 років призначають по 200-400 мг на добу, розподілені на 2 прийоми.Препарат рекомендується приймати після їди. Вміст пакетика розчинити у ½ склянки води, соку або холодного чаю. Після приготування розчину його треба випити якнайшвидше. В окремих випадках у зв’язку з наявністю у складі препарату стабілізатора – аскорбінової кислоти приготовлений розчин можна залишити приблизно на 2 години до моменту його застосування. Додаткове вживання рідини посилює муколітичний ефект препарату.Термін лікування хронічних захворювань визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання. При гострих неускладнених захворюваннях ацетилцистеїн застосовують 5-7 днів.
Передозування:
Немає даних про випадки передозування при пероральному застосуванні ацетилцистеїну. Симптоми: нудота, блювання, діарея. У дітей існує ризик гіперсекреції.Терапія: лікування симптоматичне.
Побічні дії:
З боку нервової системи: головний біль.З боку органів слуху: дзвін у вухах.З боку шкіри: кропив’янка, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж.З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, анафілактоїдні реакції, анафілактичний шок, висипання, ангіоневротичний набряк, свербіж, кропив’янка, екзема, у рідкісних випадках можливі тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, зниження артеріального тиску.З боку дихальної системи: ринорея, бронхоспазм (переважно у пацієнтів з гіперреактивністю бронхіальної системи, що асоціюється з бронхіальною астмою), диспное.З боку травного тракту: нудота, блювання, неприємний запах з рота, стоматит, абдомінальний біль, діарея, диспепсія, печія.Загальні розлади: гіпертермія, набряк обличчя, шум у вухах, гарячка.При застосуванні ацетилцистеїну дуже рідко повідомлялося про виникнення кровотеч, що частіше за все були пов’язані з розвитком реакцій гіперчутливості. У багатьох дослідженнях відзначалося пригнічення агрегації тромбоцитів, однак клінічного підтвердження тому немає. Дуже рідко повідомлялося про випадки анемії, геморагії, анафілактичні реакції або навіть шок. У випадку виникнення змін шкіри чи слизової оболонки слід негайно звернутися до лікаря та припинити застосування ацетилцистеїну.
Лікарська взаємодія:
Одночасне застосування Ацетилцистеїну-Астрафарм з протикашльовими засобами може посилювати застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.При одночасному застосуванні з такими антибіотиками, як тетрацикліни (за винятком доксицикліну), ампіцилін, амфотерицин В, можлива їх взаємодія з тіоловою групою ацетилцистеїну, що призводить до зниження активності обох препаратів. Повідомлялося про випадки підвищення рівня амоксициліну у тканинах у разі застосування його з ацетилцистеїном. Тому інтервал між застосуванням цих препаратів має становити не менше 2 годин.Випадки інактивації антибіотиків інших груп ацетилцистеїном спостерігались винятково під час експериментів in vitro при безпосередньому змішуванні останніх. In vitro несумісність спостерігалася з деякими напівсинтетичними пеніцилінами, тетрациклінами, цефалоспоринами, а також з аміноглікозидами. Немає даних про несумісність з такими антибіотиками як амоксицилін, еритроміцин, цефуроксим.Повідомлялося про можливе посилення вазодилатуючого ефекту гліцерилтринітрату (нітрогліцерину) та його інгібуючої дії на агрегацію тромбоцитів у разі застосування разом з ацетилцистеїном. Активоване вугілля знижує ефективність ацетилцистеїну.Не рекомендується розчинення в одній склянці ацетилцистеїну з іншими препаратами.Ацетилцистеїн зменшує токсичні ефекти парацетамолу.Ацетилцистеїн може виступати у ролі донора цистеїну та підвищувати рівень глютатіону, який сприяє детоксифікації радикалів кисню та певних токсичних речовин в організмі.Вплив на лабораторні дослідження. Ацетилцистеїн може впливати на колориметричне дослідження саліцилатів та на визначення уратів і кетонових тіл.
Термін придатності:
3 роки.
Умови зберігання:
Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.
Форма випуску / упаковка:
По 10 саше у картонній коробці.
Категорія відпуску:
Без рецепта.
Додаткові дані
Дозування:
Ацетилцистеїн-Астрафарм порошок д/ор. р-ну по 100 мг у саше №10
Реєстрація:
№ UA/9069/01/01 від 12.11.2013. Наказ № 968 від 12.11.2013
Внимание: Эта статья опубликована исключительно в ознакомительных целях. Информация не является медицинской рекомендацией и не побуждает к каким-либо действиям. Перед применением любых препаратов или методов лечения обязательно проконсультируйтесь с врачом.
Отказ от ответственности: Все материалы на этом сайте защищены авторскими правами. Перепечатка и использование информации разрешены только с указанием источника. Вся информация носит информационный характер и не является заменой консультации с профессионалами в области медицины. Использование материалов допускается только с соблюдением возрастных ограничений, если таковые предусмотрены.
- Аэрон (Aeronum)- описание, рецепт, инструкция
- Аэрофобия
- АЭРОФЛЮСАЛ ФОРСПИРО - инструкция, состав, применение, дозировка, показания, противопоказания, отзывы
- АЕРОФЛЮСАЛ ФОРСПІРО - інструкція, склад, застосування, дозування, показання, протипоказання, відгуки
- АЭРОФИЛЛИН - инструкция, состав, применение, дозировка, показания, противопоказания, отзывы
- АЕРОФІЛІН® (AEROFYLLIN®)